KROSS

História značky KROSS siaha do roku 1990,kedy si pán Zbigniev Sosnowski otvoril vlastný obchod s bicyklami ktorý sa čoskoro zmenil z obyčajného predajného miesta na veľkosklad a montážnu dielňu.

Dnes po 30-tich rokoch existencie patrí spoločnosť KROSS,S.A. k jedným z najväčších a najmodernejších výrobcov bicyklov v Európe a ponúka kompletný sortiment bicyklov a príslušenstva a svoje prudukty predáva v 50 krajinách sveta od Argentíny cez Južnú Afriku a Európu až po Indiu(https://www.kross.pl/pl/kontakt/dystrybutorzy).

Firma KROSS S.A. vlastní modernú montážnu halu,zváracie oddelenia na rámy a vidlice, výrobu na ráfiky a lakovňu, ktorá je najmodernejšia v strednej a východnej Európe.Ako jediná cyklofirma s masovou produkciou v Európe má vlastné vývojové stredisko, ktoré používa na testovanie zlúčenín a materiálov a taktiež výrobu karbónových rámov. Spoločnosť vo výrobnom procese uplatňuje najnovšie a najmodernejšie technológie. Od náčrtu až po montáž bicykla je výroba starostlivo monitorovaná s dôrazom na kvalitu. Zákazkovo vyrába bicykle aj pre mnoho svetových cyklistických značiek a ročná kapacita dosahuje takmer 1 milión bicyklov.

Za úspechom tejto značky stojí vysoká kvalita za dostupné ceny. Kross vyrába špičkové bicykle schopné súťažiť na najvyššej úrovni, kde slávia veľké úspechy na celosvetových podujatiach ako napríklad majstrovstvá sveta UCI,svetový pohár UCI a taktiež letné olympijské hry. Na bicykloch značky Kross jazdí mnoho pretekárov, vrátane poľskej reprezentácie.